Nastřelování náušnic

Nastřelování náušnic

Nastřelovací náušnice jsou vyrobeny z chirurgické oceli, nebo bioplastu od Blomdahl Medical švédské společnosti, tak aby splňovaly hygienické i estetické požadavky. Tyto náušnice jsou určeny pro nastřelování do ucha speciální pistolkou. V našem studiu nabízíme různé tvary (tečka, kytičky …) nebo barvy kamínků (bílá, modrá, zelená …).

Nastřelujeme náušnice také dětem?
Ano! 50% našich zákazníků na nastřelování náušnic jsou právě děti (miminka) od 6 měsíců života.

O dírku není potřeba žádná velká péče. Jen dodržovat základní pravidla, jako u každé jiné rány. Dírku udržujeme v suchu (sprchování nevadí, plavání o pár dní odložíme), v čistotě a nevytahujeme šperk. Dáváme pozor při barvení, lakování a úpravě vlasů, při aplikaci krémů a parfémů, abychom nezasáhli vpich. Také při oblékání jsme opatrní. 

První a druhý den si náušniček a dírek vůbec nevšímáme. Jen je udržujeme v čistotě a suchu, sprchování je ovšem dovoleno. Od třetího dne můžeme očistit vatovou tyčinkou namočenou v solném roztoku, Jarischově roztoku nebo studené převařené vodě. Trváte-li na protočení náušnice, doporučujeme nejlépe po koupeli nebo po navlhčení. Pootočení bude příjemnější, vzhledem k tomu, že povolí případné přischlé stroupky tkáňového moku vytékajícího z dírky. Protáčení je ale úplně zbytečné, náušnice jsou z nepřilnavých materiálů a po pár dnech začnou samy v dírce rotovat. První den se výjimečně může u vpichu vyskytnout zvýšená teplota.

Zarudnutí je v prvních dnech po nastřelení běžné a může se v průběhu prvního roku občas objevit. Toto zarudnutí (podráždění) ještě nemusí nutně značit zánět! Pokud zarudnutí pokračuje a přidá se bolest, teplota v místě vpichu, tak již dochází ke vzniku zánětlivého procesu.

Zánět – Po aplikaci náušnice lze říci, že k hnisání uší dochází velmi zřídka. Díky tomu, že se do dírky po nástřelu, nebo vpichu kanylou v přesné velikosti zavádí sterilní náušnice a tím je vstup infekce značně omezen. Zánět povětšinou začíná zarudnutím lalůčku. Především kolem dírky nastupuje bolest a teprve po pár dnech se objevuje tekutina. V prvních dnech, kdy nastane zarudnutí není nutné hned navštěvovat lékaře a nechat si psát mast s antibiotiky. S mnoha takovýmito drobnými záněty se naše imunita vypořádá sama nebo můžeme použít i alternativní metody, jako je naředěny olej čajovníku australského (tea tree oil), který nejprve zkusíme na předloktí, zda není na něj přecitlivělost.

Kojenci mají vlastní imunitu od půl roku věku a před tím dostávají imunoglobuliny v mateřském mléce. Babské rady hovoří o výborných zkušenostech s mateřským mlékem, zanícenou dírku pokapat pár kapkami. Má to i svou logiku, mléko je sterilní, není na něj žádná přecitlivělost a jak již bylo řečeno obsahuje imunoglobuliny.

Dírku ničím nemažeme. Jak bylo dříve zvykem na každou ranku používat Framykoin, což je mast s antibiotiky, tudíž její jediné užití je na základě indikace lékaře, a to na zánětlivá onemocnění kůže. Takovouto zbytečnou aplikací antibiotik, si můžeme zvyšovat rezistenci (odolnost) vůči antibiotikům a až je budeme potřebovat, tak nám nezaberou. Pokud máme pocit suchosti v oblasti dírky, můžeme okolí dírky (nikoli dírku) namazat mastí podporující hojení, jako je Infadolan nebo mast s pantenolem. 

Nikdy neošetřujeme dírky přípravky obsahujícími alkohol či líh. Tyto těkavé přísady pokožku mohou vysušit, ta začne šupinatět a mohou se vytvořit ragády (praskliny). Takovéto praskliny jsou pak ideálním místem ke vstupu infekce. U vpichu, nebo na předních a zadních okrajích dírky můžeme nalézt vytékající tkáňový mok, který je známkou hojení rány. Jeho barva je vždy čirá (někdy mírně matná) v odstínech růžové, oranžové nebo žluté vody. Usychá v krystalky. Pokud se ale objeví výtok z dírky, který je hustý, lepkavý a rozhodně není průsvitný, jedná se o hnis. Odstíny můžou být žluté, bílé či zelené. Došlo zřejmě ke vniku infekce a hnis je reakce organismu na její vstup. 

Výměna náušnice ušního lalůčku při nastřelení – prvotní hojení trvá 2 týdny, ale může se z mnoha důvodů i lišit, konečné zahojení je za dva měsíce až rok. U kojenců a malých dětí nedoporučujeme výměnu dříve než za 5-8 týdnů, lépe později. Nové náušničky, které budete nasazovat, je vhodné přesterilizovat. Pokud možnost sterilizace nemáte, vložte jej do vody a vařte minimálně 20 minut. Naložení do lihu je absolutně nedostačující, nezamezíte tak přenosu infekce do čerstvé dírky. První rok, by dírky neměly být bez náušnic.

Ceník

Nastřelení jedné náušnice 200,-  (cena je bez šperku)
Nastřelení náušnic dětí jedné náušnice 350,- (cena je bez šperku)
cena šperku chirurgická ocel 1ks 230, 250,-
chirurgická ocel pozlacená 1ks 270,-
lékařský bioplast kamínek 1ks 230,-
lékařský bioplast sedmikráska 1ks 280,-
titanová 4mm 1ks 330,-
titanová 5mm 1ks 350,-

Ke stažení

POKUD VÁM NEBYLO OSMNÁCT, můžete si vytisknout prohlášení.